Kadeci SKM Zastal Fatto Deweloper z awansem do finałów MP!

Dwie dogrywki były potrzebne do wyłonienia finalisty MP w kategorii kadeta na turnieju półfinałowym zorganizowanym w Zielonej Górze. Zastalowcy wygrali strefę dolnośląsko-lubuską i byli upatrywani w gronie faworytów. Inni uczestnicy nie zamierzali jednak tanio sprzedać swojej skóry. Ostatecznie po horrorze awans uzyskali gospodarze SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, a wraz z nimi do finałów awansowali również młodzi koszykarze Basket Team w Opalenicy. Gratulacje dla zespołu prowadzonego przez Kamila Czaplę i Bogusława Onufrowicza.

W kluczowym meczu turnieju zmierzyli się: SKM Zastal Fatto Deweloper – TKM Włocławek. W końcówce standardowego czasu gry to zastalowcy „wracają dalekiej podróży” – rzut za 3 punkty w ostatnich sekundach meczu trafia Jakub Kunc i 51:51 na tablicy wyników! W pierwszej dogrywce losy spotkania się odwracają – to zielonogórzanie uciekają, a włocławianie „wyciągają” remis w końcówce tej części gry. Druga dogrywka to 4 minuty walki kosz za kosz - ostatecznie to jednak zielonogórzanie przechylają wygraną na swą korzyść i wygrywając w tym meczu 72:67 pieczętują awans do finałów.

Zdjęcia i filmiki z tego niezwykle atrakcyjnego meczu znajdą Państwo na fan page SKM Zastal: